Terasa v Troch vežiach

Úvod

Predmetom dizajnovej štúdie je návrh usporiadania priestoru, zariadenia a vizualizácie terasy na Bajkalskej ulici v Bratislave. Terasa je orientovaná na severnú stranu a nachádza sa v bytovom komplexe 3 veže na 12 poschodí. Východná časť terasy je orientovaná smerom k oprotistojacej veži a preto bolo prvoradou úlohou zabezpečiť súkromie obyvateľov bytu. Pri návrhu terasy sme dbali najmä na dizajn ale zároveň praktickosť, funkčnosť a využitie celého riešeného priestoru. Inšpiráciou pri návrhu interiéru bol moderný ázijský štýl.


Súčasný stav

V súčasnosti je priestor terasy využívaný len málo z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok nakoľko sa terasa nachádza na 12. poschodí. Na parapete po oboch stranách sa nachádzajú klimatizačné jednotky, na ktoré sme museli brať ohľad pri návrhu terasy.


Navrhovaný stav

Prvoradou úlohou pri riešení priestoru terasy bolo navrhnúť sklený systém, ktorý umožní samotné celoročné využívanie priestoru terasy. Zasklenie bude riešené dvomi spôsobmi. Severo-západná strana terasy bude presklená zasklením so zvýšenou odrazivosťou zo strany exteriéru, aby sa zamedzila priehľadnosť cez toto zasklenie. Od polovice až ku severovýchodnému roku terasy bude použité štandardné číre zasklenie. Zasklenie bude doplnené dizajnovými drevenými tieniacimi prvkami. Je potrebné zabezpečiť, aby boli obe rohové strany zasklenia otvárateľné, kvôli servisu klimatizačných jednotiek. Priestor terasy sme rozdelili po funkčnej stránke na 2 zóny, ktoré spolu vizuálne komunikujú. V súkromnej zóne sa nachádza zavesené hojdacie kreslo a japonská vŕba, ktorá oživí priestor určený pre relax. Druhá časť terasy je navrhovaná ako spoločenská zóna pre chvíle spoločne trávené s priateľmi a rodinou. V spoločenskej zóne sa nachádza antracitová ratanová sedacia súprava a v rohu terasy sa nachádza gril. Podlaha na terase bude drevená. Steny budú obložené drevenými KVH latami, na ktorých budú zavesené drevené kvetináče s bylinkami. Pod priestorom s grilom bude vytvorený odkladací priestor.


Zverejnil LAVARCH 23. septembra 2019

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81