Požičovňa skútrov ElectriCity v Bratislave

Úvod

Predmetom architektonickej štúdie je ochranná klietka pre elektrické skútre pri požičovni týchto elektrických skútrom v objekte pod mostom SNP.


Architektonické riešenie

Novostavba samostatne stojacej klietky je riešená ako oceľová konštrukcia. Steny tvorí pletivo uchytené do oceľovej konštrukcie, na pletive sú prichytené drevené laty prierezu 30/50 mm, ktoré vytvárajú architektonický prvok na fasáde objektu. Vstup do objektu je orientovaný na severnú stranu. Vchod tvoria 2 posuvné oceľové brány. Celá stavba sa nachádza pod mostovkou mosta SNP.


Dispozičné riešenie

Vstup do objektu je orientovaný na severnú stranu. Vchod tvoria 2 posuvné oceľové brány. Za bránami sa nachádza odkladací priestor pre elektrické skútre.


Technické riešenie

Konštrukcia je tvorená z oceľových profilov. Pletivo, ktoré tvorí stenu konštrukcie je kotvené do oceľovej konštrukcie. Na pletivo budú kotvené drevené laty prierezu 30/50 mm. Posuvné brány sa budú posúvať na vodiacich koľajničkách ukotvených do chodníka. Celá stavba bude kotvená do podkladu oceľovými kotvami.


Zverejnil LAVARCH 28. februára 2020

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81