Kutica v Novej Bani, interiér

Filozofia projektu

Kutica je konceptom luxusného rekreačného objektu, určeným pre oddych jej užívateľov od hluku veľkomesta. Kutica sa nachádza v srdci prírody vo vyššie položených oblastiach a ponúka rekreantom veľkolepý pohľad do doliny plnej zelene alebo na mesto.

Cieľom projektu je poskytnúť ničím nerušený oddych, pohodlie a intimitu ďalej od civilizácie, ale zároveň s možnosťou využitia výdobytkov dnešnej doby, ktoré poskytujú plnohodnotný komfort jej užívateľom. Kutica je prioritne určená pre páry, ktoré potrebujú v tichu prírody načerpať nové sily pre každodenný život.


Interiérové vybavenie

Interiér je vybavený výdobytkami súčasnej doby so zameraním na komfort rekreantov.

Kutica sa skladá z 2 miestností. Hlavnou miestnosťou je spoločenská miestnosť, ktorá poskytuje možnosť spánku a relaxácie na rozsiahlom "ležovisku" s posteľou a tulivakmi. Ďalšou funkciou spoločenskej miestnosti je "obytný priestor s kuchyňou", v ktorej sa nachádza elektrický krb, kuchynská linka a jedálenský stôl so stoličkami. Súčasťou kuchynskej linky je aj skriňa na uloženie oblečenia a batožiny rekreantov.

Kúpeľňa ponúka veľký sprchovací kút pre 2 osoby, WC a umývadlo s doskou na uloženie uterákov a drobností.


Technické vybavenie

Zásobovanie objektu vodou je riešené vŕtanou studňou, ktorá dodáva pitnú aj úžitkovú vodu. Súčasťou vrtu je certifikovaný rozbor, ktorý zahŕňa fyzikálne, chemické a mikrobiologické meranie vybraných ukazovateľov kvality pitnej vody podľa nariadenia vlády sr č. 496/2010 z.z.. Prívod vody do objektu je cez domácu vodáreň s ponorným čerpadlom. Vodáreň je uložená v kuchynskej linke. Chladenie v letných mesiacoch poskytuje klimatizačná jednotka, ktorá je vstavaná v šatníkovej skrini a ochladený vzduch je privádzaný do miestnosti cez hliníkovú mriežku. Vykurovanie spoločenskej miestnosti je riešené elektrickým krbom s výkonom 2000W. V prípade potreby je možné na dokurovanie použiť klimatizačnú jednotku s vykurovacím výkonom 2600W. Vykurovanie kúpeľne zabezpečuje elektrická vykurovacia rohož a doskové teleso montované na stenu, ktoré zároveň slúži aj na odkladanie uterákov.

Celoročné vetranie spoločenskej miestnosti je riešené lokálnou rekuperačnou jednotkou, ktorá je vytvorená pre jednoduché a efektívne nákladovo úsporné vetranie. Vetranie kúpeľne zabezpečuje ventilátor, ktorý na nižšiu rýchlosť beží trvalo celý deň a prevetráva miestnosť.

V prípade potreby na pokyn vstavaného vlhkostného snímača sa rýchlosť zvýši a po odvetraní sa opäť samočinne zníži. Odvod odpadových vôd je do plastovej žumpy, ktorá bude umiestnená vedľa objektu. Podľa potreby bude pravidelne vykonávaný vývoz odpadových vôd zo žumpy certifikovanou firmou a likvidáciou na čistiarni odpadových vôd.


Viac nájdete na webovej adrese: https://kutica.sk/


Zverejnil LAVARCH 28. februára 2020

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81