Kutica v Novej Bani, exteriér

Filozofia projektu

Kutica je konceptom luxusného rekreačného objektu, určeným pre oddych jej užívateľov od hluku veľkomesta. Kutica sa nachádza v srdci prírody vo vyššie položených oblastiach a ponúka rekreantom veľkolepý pohľad do doliny plnej zelene alebo na mesto.

Cieľom projektu je poskytnúť ničím nerušený oddych, pohodlie a intimitu ďalej od civilizácie, ale zároveň s možnosťou využitia výdobytkov dnešnej doby, ktoré poskytujú plnohodnotný komfort jej užívateľom. Kutica je prioritne určená pre páry, ktoré potrebujú v tichu prírody načerpať nové sily pre každodenný život.


Dizajn kutice

Dizajn kutice vychádza z prírody. Ničím ju neruší a zapadá do nej. Cieľom nebolo vytvoriť prvok, ktorý by narúšal pôvodné prírodné prostredie. Práve naopak, cieľom je vytvárať harmóniu s prírodou. Preto sú použité prírodné farby a materiály.


Konštrukcia

Objekt je navrhovaný ako drevená stĺpiková konštrukcia zo sušeného smrekového reziva. Stena je z interiérovej strany opláštená OSB doskami a z exteriérovej strany drevovláknitou izoláciou Steico. Medzi stĺpikmi je vložená tepelná izolácia z minerálnej vlny. Strecha je plochá. Objekt je založený na oceľových zemných vrútoch. Drevená konštrukcia terasy je oddelená od objektu a je rovnako založená na zemných vrútoch. Fasáda je prevetrávaná, tvorená z drevených smrekových lamiel kotvených do roštu.

Terasa je prekrytá drevenou rámovou konštrukciou, ktorá vytvára výrazný architektonický prvok. Rámová konštrukcia terasy bude pokrytá oceľovou sieťou a obrastená popínavými rastlinami, ktoré budú zabezpečovať tienenie veľkých presklených dverí. Tienenie okennej konštrukcie pri posteli bude zabezpečené exteriérovými okenicami. Okenné konštrukcie sú plánované v čiernom odtieni s izolačným dvojsklom.


Viac nájdete na webovej adrese: https://kutica.sk/


Zverejnil LAVARCH 28. februára 2020

Galéria

Projekty


Kontakt


Páči sa Vám naša práca? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo e-mailom a radi Vám odpovieme na všetky Vaše otázky. Tešíme sa na našu spoluprácu.

Pôsobíme na celom území Slovenska.


+421 901 774 764

LAVARCH s.r.o.
Ruskinovská 13
054 01 Levoča

IČO: 51 020 238
DIČ: 212 05 686 81