fbpx

Apartmány Malužiná

Marfa eiusmod Pinterest in do umami readymade swag. Selfies iPhone Kickstarter, drinking vinegar jean vinegar stumptown yr pop-up artisan.

ROK 2019

POLOHA Malužiná

Predmetom developerského projektu je obnova bývalej budovy školy v Malužinej. Investičný zámer počíta s vybudovaním 8 apartmánových jednotiek. Zásah do budovy zahŕňa prestavbu interiéru aj exteriéru. Hlavnou snahou pri návrhu bolo zatraktívnenie miesta, nakoľko súčasná budova je v zlom stave a je predpoklad, že časom bude ešte viac degradovať a môže hroziť úplne zrútenie. Parkovacie miesta sú zabezpečené pri apartmánovom dome od cesty.

V súčasnosti je bývalá budova školy v havarijnom stave. Budova nemá strechu, drevený strop nad 1.np je prepadnutý. V roku 2010 bola vykonaná snaha o sanovanie konštrukcie a to v podobe vyhotovenia železobetónového venca, ktorý mal konštrukciu spevniť a zastaviť jej degradáciu. Táto snaha však mala na budovu skôr negatívny dopad. Na podlahe 1.NP je stavebná suť, rovnako aj v suteréne, kde sa nachádzajú 2 klenbové pivnice.

Obnova samostatne stojaceho apartmánového domu bude riešená ako dvojpodlažná stavba so sedlovou strechou. Vstup do budovy je orientovaný na severozápad. Budova bude mať 8 apartmánov. Na prízemí sa nachádza technická miestnosť a pohotovostné WC. Všetky apartmány majú samostatné WC a kúpeľňu. Každý apartmán bude mať samostatnú terasu orientovanú na južnú stranu. Terasy apartmánov na 2.NP budú väčšie ako terasy apartmánov na 1.NP.

Vstupy do 3 apartmánov prístupných priamo z exteriéru bude chránený závetrím. Závetrie je chránené zo severnej strany drevenými latami, ktoré taktiež vytvárajú zaujímavý architektonický prvok. Strešná konštrukcia je tvorená sedlovou strechou. Výškové usporiadanie strešnej roviny je navrhnuté tak, aby v podkroví vznikol čo najlepšie využiteľný priestor pre spálňu loftových apartmánov na 2.NP. Všetky zábradlia v budove sú navrhnuté z oceľovej pásoviny. Okná budú opatrené exteriérovými žalúziami z dôvodu zníženia solárnych ziskov v letnom období. Okná na chodbe na 2.NP sú navrhnuté ako pásové. 

Apartmánový dom v Malužinej je navrhovaný ako murovaná konštrukcia z keramických tvárnic. Strecha je sedlová. Stropy sú navrhované ako polomontované konštrukcie hrúbky 250 mm. Strop v loftovom apartmáne bude riešený ako drevená trámová konštrukcia. Apartmánový dom bude zateplený tepelnou izoláciou z grafitového polystyrénu. Našim cieľom je dosiahnúť kategóriu budovy so spotrebou energie 0-5kwh/m2/rok (nulová budova). Južná fasáda nám poskytne veľké solárne zisky a preto je potreba ochrániť v lete transparentné konštrukcie exteriérovými žalúziami. Všetky bytové jednotky budú opatrené rekuperačnou jednotkou. Jednotlivé apartmánové jednotky budú k dispozícii ako holobyty. V ponuke budú aj ďalšie doplnkové služby, ktoré ponúknu zariadenie bytu podľa predstáv klienta.

Začiatkom roka 2021 bolo vydané územné rozhodnutie pre tento projekt. Aktuálne pracujeme na stavebnom povolení.